Petr Matoušek

Blog

Tady míchám věci, situace, které mne potkaly, lidi, se kterými jsme se potkali a o kterých si myslím, že mají přesah do veřejného prostoru a někoho kromě mě, by mohli zajímat. Pokud budete chtít reagovat, budu rád.

přejít na: pmatousek.cz

rozhovor o vzteku a násilí

Pokud Vás zajímají mé názory na téma vzteku, agrese a násilí, pak si můžete poslechnout rozhovor v pořadu Balanc radia Wave. https://wave.rozhlas.cz/proc-nekdo-v-hadkach-krici-a-sahne-k-nasili-odmala-se-neucime-zpracovat-vztek-v-8201580 Přeji klidný a nerušený poslech.

číst více

Terapie teď

Zdravím, vzhledem k aktuální nejisté situaci a z důvodu omezení pohybu osob v budově Českého rozhlasu, přecházím na formy terapeutického setkání on-line. Využívám platformu Skype, která je nejrozšířenější. Pokud budete mít zájem, napište mailem a domluvíme setkání. Samozřejmě, v případě nutnosti můžete využít i kontakt na mobilní telefon. Přeji...

číst více

Petr Matoušek

vystudoval obor sociální práce (Bc. ZČU Pedagogická fakulta, Plzeň), sociologii (FSV UK Praha). Z dlouhodobých kurzů absolvoval pětiletý terapeutický výcvik SUR, Motivační rozhovory 1 a 2 s irskými lektory a Možnosti dialogu (Skupina Narativ pod záštitou Taos Institute a Houston Galveston Institute). Pracoval v různých neziskových organizacích se zaměřením na sociální práci s lidmi bez domova, ženami v sex byznyse, lidmi se závislostí a romskou komunitou. Založil spolek Ulice-Plzeň. Působil na katedře sociální práce Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a v současnosti na klinice adiktologie 1. LF UK Praha.

 

reagovat můžete na:
matousek.ptr@gmail.com